11 C
Novi Pazar

Uspjesi OŠ „Avdo Međedović“

Published:

Dok dočekuju nove generacije u Osnovnoj školi Avdo Međedović u Selakovcu u Novom Pazaru nižu uspjehe i nagrade. Prvo mjesto u recitaciji u organizaciji Narodne biblioteke Dositej Obradović pripalo je Adni Isović učenici 7. razreda s pjesmicom „Nada“ koju je sama napisala.  Merjem Koca osvojila je drugo mjesto. Mentorica, Ajkuna Zeković profesorica bosanskog  jezika.

Možemo da imamo podršku naše škole, naših nastavnika, uvijek za bilo šta oni su tu da nam pomognu. Također, za bilo koju knjigu nastavnici su tu da nam pomognu, kaže Adna Isović

Inače, učenice imaju i poruku za generacije koje tek trebaju doći

 

Mislim da je ovo jedna škola od posebnog značaja jer je ovo prva škola gdje se nastava odvija na bosanskom jeziku. Ponosna sam što sam dio prve generacije koja je imala priliku da se kompletno školuje na bosanskom jeziku i njima bih htjela da poručim da nemaju čega da se plaše jer su u dobrim rukama, poručuje Ajša Mušić

 

Prema riječima učenice Hanife Ujkanović da nije ove škole i da nije ovih ljudi koji su radili na nama ne bismo ni mogli ovo da ostvarimo

OŠ „Avdo Međedović“ bila je domaćin 7. republičkog takmičenja iz bosanskog jezika, a prethodno i školskog i opštinskog. Pobjednica je Dina Omerović, učenica OŠ Vuk Karadžić čiji je mentor bila prof. Alma Rizvanović dok su dva treća mjesta pripala domaćinima.

Ove djevojčice, i ne samo one, već i mnogo drugih učenika naše škole pravi su pokazatelji našeg kontinuiranog, dugogodišnjeg rada. Mislim prevashodno i na njihove mentore koji su danonoćno radili na ovom projektu. Ove djevojčice osvojile su tako zapažene rezultate da su našu školu proslavili na pravi način. S ovakvom djecom očekujem da ćemo napraviti uglednu školu i da ću ja kao menadžer ostvariti cilj da naša škola bude prepoznatljiva u gradu a i šire, ističe Safet Smajlović direktor OŠ „Avdo Međedović“

Prethodno je, u sklopu Dana škole održane i nekoliko manifestacija za koje kažu da će prerasti u kulturnu baštinu

To nam je zapravo i težnja. Ove godine je Dan škole po prvi put obilježen. Među manifestacije koje su uvrštene u taj dan bila je i promocija knjige naše učenice Sare Đogović, učenice 6. razreda. Na to smo posebno ponosni jer je ova škola iznjedrila određen broj učenika osim na polju bosanskog jezika i na drugim, različitim poljima, kaže prof. Amina Tutić

Njena kolegica, prof. Ajkuna Zeković naglašava da se radi u jednom takvom ambijentu gdje učenici zaista mogu pokazati i svoju kreativnost, ambicije, različita interesovanja.

-Gdje mogu doći do izražaja i njihov trud i rad i ne samo njihov trud nego i naš rad i imamo priliku da sve to pokažemo i to ništa ne prođe ne zapaženo.

Profesorica vjeronauke u Osnovnoj školi Avdo Međedović sa svojim učenicima također odnijela nagrade. Učenici od 1 do 4 razreda inače su, kako kaže, fantastični i lako je s takvima nizati uspjehe.

 

Kviz u našoj školi je održan na temu „Upoznaj Muhammeda s.a.w.s.“ Učenici četvrtog razreda koji su učestvovali ostvarili su zavidne rezultate. Imali su da nauče sto pitanja napamet i odgovore na to. Djeca su uspjela u tome. Što se tiče nagrada, pohvalnica, bit ćemo primljeni u Mešihatu IZ u Srbiji. Oni su pripremili priznanja i poklone za naše đake, kaže prof. Mediha Hadrović

Prvo mjesto osvojili su učenici IV2 odjeljenja

Učenica Nedžda Zukorlić itekako radosna

Bilo je sto pitanja o Poslaniku Muhamedu, a.s. Osim mene odgovarala je i moja drugarica Džejlana Demirović i drug Hamed Rizvanović.Sretna sam što smo nas troje osvojili prvo mjesto

Povezani članci

NEW LIFE TURIKEY

spot_img

PANORAMA FITNES & SPA

spot_img

TAKO

spot_img

TAMTAM DJEČIJA KONFEKCIJA

spot_img