18.5 C
Novi Pazar

Škola Kur’ana Časnog otvorila multimedijalnu učionicu

Array

Published:

Škola Kur’ana Časnog otvorila je multimedijalnu učionicu opremljenu računarima i ostalom pratećom opremom.

Direktor Škole Kur’ana Časnog ističe da su time učenicima ponudili još jednu olakšicu kada je u pitanju kur’anska edukacija.

“Nadam se da će sva ta tehnička sredstva olakšati našim učenicima hifz, odnosno učenje Kur’an i Kerima napamet i pospješiti širenje institucije hifza. Ja se ovom prilikom želim zahvaliti svim donatorima, našim prijateljima Škole Kur’ana koji su preko naših muhafiza, vrijednih hafiza uručili ovu vrijednu donaciju. Naravno, naši prijatelji su uvijek tu sa nama i kada su u pitanju neki drugi projekti i realizacija drugih projekata i molim Allaha dž.š. da ih obilato nagradi i da im za svaki harf koje naši učenici nauče ovdje, da im Uzvišeni Stvoritelj plati.”, istakao je hfz. Irfan ef. Malić

On je pozvao sve vjernike da se uključe u ovakve akcije i pomognu projekat Škole Kur’ana Časnog.

“Svjesni činjenice da mi prije samo nekoliko godina nismo uopšte imali hafiza, čuvara Allahove dž.š. riječi. Danas ih imamo 30 i oko 10.000 učenika je prošlo kroz ovu odgojno-obrazovnu instituciju Islamske zajednice. Kao i sve druge odgojno-obrazovne institucije i Škola Kur’ana radi, funkcioniše i djeluje na budžetu naših vjernika, tako da pozivam sve vjernike, dobrotvore, da se uključe i olakšaju rad Škole Kur’ana Časnog.”  

Profesori Škole Kur’ana Časnog koji svakodnevno rade sa djecom, istakli su značaj ove multimedijalne učionice.

“Okupili smo se danas, hvala Uzvišenom Allahu na neizmjernim blagodatima, da još jedan projekat realiziramo u ime Allaha Uzvišenog, a to je projekat multimedijalne učionice koja će ako Bog da omogućiti našim mališanima da se druže sa Allahovom Knjigom i da slušaju Allahov govor, na taj način će im biti mnogo lakše za učenje.”, istakao je Aladin Alić profesor Škole Kur’ana Časnog u Novom Pazaru

“Danas smo imali priliku da Školi Kur’ana Časnog u Novom Pazaru uručimo jednu vrijednu donaciju od 13 laptopova uz propratnu opremu. Ovom prilikom bih se zahvalio svim donatorima koji su učestvovali u ovome i koji i inače pomažu Školu Kur’ana ali io stale projekte. Molim Allaha da ih obilato nagradi.”, kazao je hfz. Faris Dautović

Pozvali su sve roditelje da svoju djecu upišu u Školu Kur’ana Časnog jer je upis u toku.

The post Škola Kur’ana Časnog otvorila multimedijalnu učionicu first appeared on SANA.

The post Škola Kur’ana Časnog otvorila multimedijalnu učionicu appeared first on SANA.

Povezani članci

NEW LIFE TURIKEY

spot_img

PANORAMA FITNES & SPA

spot_img

TAKO

spot_img

TAMTAM DJEČIJA KONFEKCIJA

spot_img