19.8 C
Novi Pazar

N. Pazar: Otvorena nova knjižara Službenog glasnika

Published:

 

U Novom Pazaru otvorena je nova knjižara Službenog glasnika na adresi 28. novembra 57. Nikako, kažu, ne može biti trgovina već misija dobrih knjiga.

-Mi smo sa skoro svim visokoškolskim ustanovama, sa svim institutima, Evropskom komisijom načinili nove ugovore i krenuli u rad. Treba da priđemo ljudima, da radimo jednu misiju. Otvaranje radnje prije nepunih mjesec dana u Tutinu, danas u Novom Pazaru govori o tome da je ova regija bila malo zapostavljena. I ne samo ova. Bit će prilike da promovišemo književna djela. Bošnjačko vijeće je ustanova a mislim da je to širenje kulture i da cio Novi Pazar i regija u Glasniku imaju i prijatelja i partnera, kaže Mladen Šarčević direktor JP Službeni glasnik

Tarik Rupić, pomoćnik gradonačelnika Novog Pazara podsjeća na događaj od prije dvije godine

-Svi se dobro sjećamo kada je prije dvije godine stara prodavnica Službenog glasnika bila zatvorena. U tom trenutku bio je to veliki šok za naš grad. Izuzetno je zadovoljstvo danas biti ovdje i nadam se da u budućnosti Službeniki glasnik se neće zatvarati jer nosi jednu težinu sa sobom. Nije isto kada se otvaraju druge, privatne knjižare. Naš grad ima 120 hiljada ljudi i zaslužuje da ima jednu ovakvu instituciju

Brojne zvanice iz obrazovnog sistema, politike, kulture, vjerskih zajednica na otvorenju

-Ovo je nastavak onoga što mi već radimo punih 25 godina jer je Islamska zajednica sa izdavačkom kućom “El-Kelimeh” još prije 20 godina otvorila prvu knjižaru i lanaca knjižara ne samo u Novom Pazaru nego i u drugim mjestima. Glasnik se sad ugledao na ono što mi radimo i zaista sam počašćen kaže između ostalog muftija dr. Mevlud ef. Dudić, predsjednik Mešihata IZ u Srbiji

Zavod za udžbenike i Službeni glasnik su, ističe književnik Enes Halilović, matične kuće svih građana Srbije zbog uloge, posebno u obrazovanju

-Posjetimo i ovu i Laguninu knjižaru. Držimo se knjiga i nadam se da nećemo zalutati.

The post N. Pazar: Otvorena nova knjižara Službenog glasnika first appeared on SANA.

The post N. Pazar: Otvorena nova knjižara Službenog glasnika appeared first on SANA.

Izvorni tekst

Povezani članci

NEW LIFE TURIKEY

spot_img

PANORAMA FITNES & SPA

spot_img

TAKO

spot_img

TAMTAM DJEČIJA KONFEKCIJA

spot_img